Bardzo mała łazienka dla gości – jak optycznie powiększyć przestrzeń.

Witajcie Kochani!

Styczeń jest wyjątkowo pracowity w tym roku. Na początku miesiąca walczyłam z bardzo małą łazienką o wymiarach 204cm x 130cm. Właścicielce bardzo zależało na wstawieniu panela szklanego z grafiką. Ten trik powiększa optycznie przestrzeń a przy okazji przenosi nas w inne miejsce choć na chwilę.

Mała łazienka oznacza walkę o każdy centymetr. Tak jak wspominałam, to łazienka dla gości w której prysznic wykorzystywany będzie tylko od wielkiego święta. Dlatego zdecydowałam się na zastosowanie kabiny typu walk in w ekstremalnie małych wymiarach. Gdyby jednak prysznic miał być wykorzystywany na co dzień należałoby zastanowić się nad innym rozwiązaniem.

W pierwszej chwili brałam pod uwagę motyw z włoską uliczką pełną zieleni. Zaczerpnęłam nieco inspiracji z tej fotografii i chcąc nawiązać do zdjęcia zastosowałam panel z mchem nad lustrem.

W kolejnej propozycji pomyślałam o przeniesieniu się w klimaty SPA, do czego nawiązuje grafika na panelu.

Jednak zwyciężyła grafika z arkadami i prawdopodobnie to właśnie ten projekt zostanie zrealizowany. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia!

Okno w tej części łazienki znacznie utrudnia sprawę. W tym wypadku najlepiej zastosować na okno żaluzje lub ewentualnie okleić je matową folią. Jednak kibicuję w tym wypadku żaluzjom.

Często spotykam się z ekstremalnie małymi wnętrzami. W tych sytuacjach warto pamiętać o trikach powiększających przestrzeń. Tu wykorzystałam:

  • jasna grafika na szkle z głębią
  • duża połać lustra po lewej stronie
  • małe paski lustrzane na 5 cm wysokości po prawej
  • jasna kolorystyka
  • identyczny odcień na podłodze i na ścianach

Wszystko to sprawia, że ta mała łazienka już nie przytłacza swoimi wymiarami.

A Wy? Jak radzicie sobie z Waszymi małymi i dużymi wnętrzami? I co sądzicie i takim rozwiązaniu? Czy moje wskazówki są dla Was pomocne? Kciuki w górę 🙂 I pamiętajcie, że aby być na bieżąco z nowościami na stronie wystarczy polubić Domi-Decor tu na stronie lub na facebook-u 😉 wtedy wszystkie newsy do Was trafią.

Dominika

 

 

You Might Also Like