Darmowe plansze organizacyjne do druku

Dziś proponuję Wam (zupełnie ZA DARMO) coś, czego używam już od co najmniej 5 lat. Wtedy to opublikowałam pierwsze plansze organizacyjne, które pobrane zostały 1200 razy! Dziś proponuję Wam organizację zgodną z moim poczuciem estetyki na dzień dzisiejszy. Nieprzesadzone grafiki, przejrzysty zapis, wygoda użytkowania. Ja drukuję sobie te plansze w kilku kopiach. Zwykle listę zadań drukuję w największych ilościach. Ta szybko się zużywa 🙂

Listy utworzone w spójnej stylistyce można przypiąć do lodówki czy też trzymać na wierzchu bo zawsze dobrze wyglądają.

Na samym dole artykułu znajdziecie odnośnik do pobrania moich plansz. Tu jeszcze pokrótce opiszę sposób w jakich ich używam.

Ja swoją tygodniową organizację rozpoczynam od ustalenia menu na cały tydzień.

Dorastałam w mieście, gdzie sklep miałam kilka kroków od mieszkania. Jeżeli czegoś zabrakło – po prostu szłam po to do sklepu.

Odkąd mieszkam na wsi musiałam nauczyć się organizować. Planować posiłki i zakupy. Wiem dobrze, że jeśli nie poświęcę tej chwili na planowanie – później stracę więcej czasu na jazdę po zakupy. Dzięki temu główne zakupy robimy raz w tygodniu. Od czasu do czasu – przy okazji – któreś z nas skoczy do sklepu dodatkowo.

Podczas rozpisywania nam posiłków od razu pomagam sobie drugim wydrukiem z listą zakupów. Wiem od razu czego w moich zapasach brakuje a co będzie potrzebne do realizacji planu menu.

Często przerzucam tą listę na wersję elektroniczną – na współdzieloną z mężem aplikację Listonic. To też bardzo pomaga, bo jeśli ja dołożę czy usunę coś z utworzonej listy – jego lista się aktualizuje. Można swobodnie rozdzielić się na zakupach i odhaczać produkty.

Pora na planszę, która w moim przypadku bardzo szybko się wypełnia. Tak zwana TO DO LIST. Życie nauczyło mnie, że więcej zrobię jeśli spiszę sobie wszystko co mam do wykonania. Po realizacji wykreślam poszczególne punkty i mogę przejść dalej.

Nie wiem jak dużo jest tu osób, które tak jak ja, planują również długo falowo. Może komuś się przyda – PLAN PÓŁROCZA.

Ja lokuję w nim co chcę w najbliższych miesiącach osiągnąć, zrobić. Mieszczą się w nich też projekty zaplanowane na poszczególne miesiące. To dla mnie dobry odnośnik również przy tworzeniu listy DO ZROBIENIA.

By pobrać pliki .pdf z moimi DARMOWYMI PLANSZAMI ORGANIZCYJNYMI kliknij TU

Planujecie? Organizujecie się? Czy idziecie na żywioł?

Ciekawa jestem czy udało mi się kogoś zainspirować do planowania 🙂

ściskam, Domi

You Might Also Like