DIY toaletka do pokoju dziewczynki i nie tylko

Witajcie Kochani!

Jak zorganizować toaletkę nie wydając przy tym fortuny? Mój pomysł na toaletkę to głównie propozycja do pokoju małych dam.

Będąc ósmym dzieckiem w rodzinie, mieszkając w mieszkaniu 3 pokojowym – o wielu rzeczach mogłam tylko pomarzyć. Toaletka była jednym z tych marzeń (tak jak biurko i własny pokój, którego doczekałam się mając jakieś 16 lat).  Gdy zapytałam moje dziewczynki czy chciałyby mieć taką prawdziwą toaletkę – piszczały z radości. Cóż było robić?

Do zorganizowania toaletki dla małej damy wystarczą: chęci, lustro, półka i pufa.

Wykorzystałam lustro z Pepco, które oryginalnie miało wisieć jako plaster miodu. Wraz z dziewczynkami zdecydowałyśmy, że Tatuś musi przerobić lustro tak, aby przypominało kształt diamentu. Diament zdecydowanie lepiej się nam komponuje a i jego forma jest subtelniejsza niż klasycznie ustawiony sześciokąt.

Półka to oczywiście Lack z Ikea.

Pufa… eh… pufę zamówiłam na allegro. Najtańszy model z możliwych (coś ok 70zł). Zdecydowałam się na najbielszy odcień jaki był do wyboru. Na aukcji nosił nazwę „biały”.  Jednak rzeczywistość była okrutna. Pufa w oryginale jest w okropnym żółtawym odcieniu beżu… Dlatego dopadłam materiał minky i uszyłam pokrowce na pufę. Pokrowce mogę swobodnie zdjąć do prania – w pokoju dziecka bardzo przydatne!

Dziś zabieram Was do pokoju Zuzanki. U Emilki jest taka sama toaletka – tylko pokrowiec na pufie zamiast szarości ma róż.

 

 

 

 

Dajcie znać co sądzicie! Sprawdziłaby się taka toaletka w pokojach Waszych pociech? Kto poczuł się zainspirowany? 🙂

Domi

 

You Might Also Like