Jak zrobić samodzielnie LAMELE

Tyle razy padło pytanie: Jak zrobilście lamele? Czy to gotowy produkt czy własna twórczość? No cóż… jak w większości przypadków odpowiedź brzmi : to twórczość własna. W tym wpisie pokażę Wam jak podeszliśmy do tematu.

W pierwszej kolejności dokonaliśmy dokładnego pomiaru obszaru pod lamele z uwzględnieniem płyty hdf (5mm). Płyta hdf (biała) służy za tło dla naszych lameli. Chciałam dodać lekkości tej aranżacji, dlatego lamele zamontowaliśmy na białej płycie.

Następnie obliczyliśmy potrzebną ilość lameli. W naszym wypadku pierwszy lamel maskujący ma głębokość 45mm z częściowym podfrezowaniem na 5mm tak, by zamaskował bok płyty hdf. Pozostałe lamele mają głębokość 40mm. Lamele wykonane są z płyty meblowej grubości 18mm. Zdecydowałam się na płytę Pfleiderer Buk Scandic Jasny. Przy zamówieniu należy pamiętać, by poinformować sprzedawcę o konieczności oklejenia boku, który będzie widoczny od frontu.

Przy obliczeniu ilości konieczne jest zaplanowanie odpowiedniego dystansu między kolejnymi lamelami. W naszym przypadku rozstaw lameli to 38mm.

Lamele zostały przykręcone do płyty hdf od spodu co 50 cm.

W płycie hdf zostały wykonane otwory pod gniazda oraz zostawiliśmy przestrzeń pod wiszącą szafkę na buty.

UWAGA! Pierwszy, środkowy i ostatni lamel został zamontowany na kołkach po zamontowaniu całej konstrukcji na ścianie.

Konstrukcja została przyklejona klejem Mamut do ściany. Dodatkowo w celu wzmocnienia montażu pod wyżej wymienionymi lamelami ( pierwszy, środkowy, ostatni) płyta hdf została dokręcona do ściany śrubami.

Mam nadzieję, że artykuł będzie dla Was pomocny. W razie pytań zapraszazm Was do kontaktu. Znajdziecie mnie pod mailem dominika.rydz@domi-decor.com.pl , na insta @domidecor jak również na facebooku Domi-Decor .

ściskam, Domi

You Might Also Like