Marmurowa łazienka – toaleta pod schodami

Witajcie!

Marmur od dłuższego czasu ponownie wkrada się w najgorętsze trendy. Myślę, że to jeden z tych ponadczasowych materiałów (lub wzorów), które warto wziąć pod uwagę planując wnętrza.

Dziś chciałam Wam pokazać pewną toaletę z płytkami imitującymi marmur, których obecnie na rynku jest sporo. Aby podbić szlachetność – całość połączyłam ze złotem. Być może zauważyliście już, że w aranżacjach lubię dodać element zaskoczenia. W tym wypadku takim moim nieoczywistym wyborem jest zestawienie marmuru i złota z drewnem i heksagonami w dekorze.

Zastosowane heksagony również mają na sobie rysunek żył marmuru. Dookoła dekoru zastosowałam zdobną złotą fugę. Pozostałe fugi są białe, a pomiędzy drewnopodobnymi płytkami brązowe.

Toaleta jest usytuowana pod schodami; dlatego zdecydowałam się wykorzystać powstałą wnękę na zabudowę meblową.

 

 

 

 

 

 

 

 Widok na sposób otwierania szafek

 

 

Toaleta pod schodami to zwykle trudne zadanie. Tu liczy się każdy centymetr.

Jeżeli chodzi o sam wzór marmuru – uważam, że jest ponadczasowy i wyjątkowo kobiecy i subtelny. Zestawiając go ze złotem – musimy uważać, aby nie przesadzić. Darujmy sobie wówczas zdobne, królewskie elementy ( np kryształowe lampy ) bo z łatwością przekroczymy granicę dobrego smaku a wejdziemy w kicz…

Przyznam szczerze, że ja – pokochałam marmurek i stosuję go bardzo chętnie w projektach.

A Wy? Lubicie wzór marmuru?

Dominika

 

You Might Also Like