Zachwycające rośliny we wnętrzach – Palma kokosowa

Piękna, prosta, smukła i oryginalna. Idealna do wnętrz minimalistycznych oraz boho. Jak dbać o palmę kokosową? Jaką wybrać dla niej donicę, by ta prezentowała się najpiękniej?

Stanowisko

Palma kokosowa potrzebuje bardzo jasnego stanowiska, najlepiej w pełnym słońcu. Jeśli mamy roślinę, która jest mała i niedawno wykiełkowała – należy ją stopniowo do słońca przyzwyczajać. Podobnie z palmą, którą dopiero co przywieźliśmy ze sklepu.

Palma kokosowa potrzebuje przez cały rok temperatury około 20 st. C i jednocześnie mnóstwo światła. Zimą, gdy nie ma innej możliwości, temperatura może spaść do 18 st. C. Ale wówczas palma kokosowa przestaje rosnąć.

Palmę kokosową można latem wystawić na zewnątrz.

Co ciekawe w sieci znalazłam informację, że w przypadku palmy kokosowej roślina wielkości człowieka, to roślina młoda, a właściwie „siewka”.

Podłoże

Palma kokosowa potrzebuje ziemi przepuszczalnej i lekko kwaśnej. Dla młodych egzemplarzy najlepiej wybrać specjalne mieszanki dla palm. Starszym roślinom możemy pozwolić bytować w uniwersalnej ziemi ogrodniczej z domieszką piasku.

Podlewanie

Należy pamiętać, aby ziemia była stale wilgotna ale nie mokra. Najlepiej nalewać dużą ilość wody na podstawkę pod doniczką i pozwolić aby roślina ją wypiła; następnie nadmiar wody wylewamy.

Jeśli nie mamy głowy do spryskiwania rośliny wodą warto raz na czas ( u mnie 2-3 tygodnie) zapewnić jej małe spa pod prysznicem.

Ja swoją palmę wstawiłam do osłonki, na dnie której wysypałam keramzyt.

Donica

Palma kokosowa najpiękniej wygląda w prostych, minimalistycznych donicach, które nie odwracają uwagi od naszej pięknej rośliny.

Swoją palmę kokosową kupiłam będąc w Leroy Merlin. Kosztowała 49 zł.

You Might Also Like