Brokatowy plakat z reniferem – świąteczna dekoracja DIY

Witajcie!

Ponieważ święta coraz bliżej; a ja zamknęłam ostatni projekt tego roku i mogę z czystym sumieniem poddać się szaleństwu świątecznemu zdecydowałam, że dzisiejszy artykuł będzie swojego rodzaju prezentem dla moich czytelników. Wykonajmy wspólnie nietuzinkowy plakat, który umili nam świąteczne dni.

Ostatnie miesiące były dla mnie bardzo intensywne zawodowo. Przez co kolekcja świąteczna poduszek nie weszła oficjalnie do sklepu. Dla zainteresowanych dodam, że jest możliwość zamawiania poszewek (z wkładem lub bez) które prezentowałam w poprzednim poście (klik) poprzez mail lub wiadomość na facebooku.

 

Wracając do tematu dzisiejszego artykułu – zróbmy sobie piękny, błyszczący plakat.

To dziecinnie proste! zaproście do pomocy dzieciaki – będą zachwycone!

 

 Do wykonania plakatu potrzebne będą:

  • wydrukowany szablon renifera (format A4)

pobierz

pobierz

  • sypki brokat
  • klej
  • pędzelek do rozcierania kleju
  • ramka (u mnie IKEA)

Gdy już mamy wszystkie niezbędne elementy – przystępujemy do pracy.

Na zadrukowany obszar szablonu pędzelkiem nanosimy warstwę kleju. UWAGA! Musimy zrobić do dosyć szybko i bardzo dokładnie.

Gdy już równomiernie rozprowadzimy klej na kartce szybko przystępujemy do sypania brokatu – bezpośrednio z pojemniczka na kartkę.

Brokat przyklei się tylko do kleju, więc pozostały brokat zsypujemy z powrotem do pojemniczka.

Odstawiamy do wyschnięcia i GOTOWE!

Zdjęcia niestety nie oddają jego uroku. Nie widać jak się pięknie mieni. Ale gdy zrobicie swój plakat – zobaczycie, że jest świetny. Naprawdę WARTO!


 

Święta to zaraz po wakacjach mój ulubiony czas w roku. Co prawda w tym wyjątkowym czasie mam kumulację kreatywnych zdań bo i paczki dla Was pakuję i dom dekoruję. I jednocześnie szykuję się do wielkiej imprezy – 5 urodziny mojej Emilki! Kiedy ten czas zleciał…? Mój Maluszek jeszcze nie tak dawno noszony pod sercem już jest taką dużą Księżniczką… Jej przyjęcie urodzinowe jak co roku – poprzedza świąteczne spotkania. Jako, że mam dużą rodzinę (jestem najmłodsza i 8 dzieci moich rodziców) to dla nas świetna okazja do omówienia spraw około-świątecznych. Dlatego zawsze staram się, aby w tym dniu; tydzień przed Świętami, w moim domu panował świąteczny klimat. Zatem podwijam rękawy i do dzieła!

Jeśli spodobał Ci się pomysł na taką dekorację DIY kliknij „lubię to” – będzie to dla mnie informacja, że potrzebujecie takich artykułów. Dajcie również znać jak idą Wasze przygotowania do Świąt. Będzie mi miło, jeśli podeślecie zdjęcie Waszych brokatowych plakatów w Waszych aranżacjach.

Dominika

You Might Also Like