Czarno-biały pokój

Witajcie!

Przychodzi w życiu taki czas, że dzieci dorastają, że pokój córki wkraczającej w dorosłość nie jest już dla niej odpowiedni.

Dziś przedstawiam plan metamorfozy pokoju tegorocznej maturzystki – Wiktorii. Wiktoria to fantastyczna dziewczyna z konkretnym charakterem. Jednak przestrzeń, w której żyje aktualnie nie spełnia jej oczekiwań i wymaga remontu. Na prośbę jej mamy przystąpiłam do projektu.

Na początek pierwsze i ostatnie spojrzenie na czerwień i beż.

Po dłuższej rozmowie z Lokatorką, która miała jasno sprecyzowane oczekiwania ustaliłyśmy, że nowy pokój będzie świeży, jasny ale z pazurem. Od teraz będzie to czarno-biały pokój.

A oto plan:

Ścianę tv zamiast czerwieni potraktujemy tynkiem o strukturze betonu. Biała szafka rtv doda betonowi ogłady.

Kanapa, która niedawno została zakupiona pasuje idealnie więc zostanie. Wystarczy dołożyć czarno-biały dywan oraz poduszki. Stolik na kółkach z IKEA to idealne rozwiązanie, gdy kanapa pełni funkcję łóżka sypialnianego.

Zestaw pojedynczych szaf z beżowymi frontami zamienimy na dużą, pakowną szafę z lustrem. Pozostałe miejsce między szafą a oknem zagospodarujemy na toaletkę. Ściana zostanie pomalowana na czarno a białe meble dodadzą szyku tej aranżacji.

Fantastyczną formą ożywienia czarnych ścian są sukulenty w szklanych terrariach.

Ponieważ pokój jest bardzo ciemny najlepiej będzie pozostałe ściany pomalować na biało lub delikatnym siwym kolorem.

W pokojach ze skosami warto dokładnie przemyśleć kwestie oświetlenia. Wskazówki dot. ilości światła publikowałam tutaj.  W tym wypadku całość będzie doświetlana reflektorami na szyno-przewodach (to mój ulubiony rodzaj oświetlenia).

Nie mogę się doczekać zdjęć z metamorfozy!

Dajcie znać co sądzicie o tym projekcie. Czy w Waszym poczuciu estetyki jest miejsce dla czarnych ścian i betonu? Bardzo ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat. Zostawcie proszę po sobie komentarz lub kciuk.

 

Dominika

You Might Also Like