Lekcja 3 – przytulnie na tarasie

Taras warto potraktować jako część domu i zaaranżować go komfortowo. Czy taka aranżacja tarasu czy balkonu wymaga dużego nakładu finansowego? Niekoniecznie!

Jeśli mogę być szczera: minie jeszcze szmat czasu zanim nasz taras zacznie wyglądać tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Jednak to nie powstrzymało mnie przed realizacją już teraz miejsca, w którym można się zrelaksować i wyciszyć.

Kilka lat temu zrobiliśmy kanapy z palet. Pisałam o tym TUTAJ . Wciąż jestem z nich zadowolona. 3 osobne moduły pozwalają mi na swobodną zmianę układu. Czasami są rozstawione 3 osobno, czasami wszystkie łączę w jeden narożnik.

Narożnik sprawdza się gdy chcemy wszyscy razem posiedzieć i poprzytulać się do siebie – np w sierpniu podczas obserwacji spadających gwiazd.

3 osobne kanapy to super opcja, gdy mamy gości. Wówczas wszyscy dobrze widzą swoich rozmówców. 3 kanapy to też wygodna dla mnie opcja, gdy podczas ciepłych dni przenoszę się z pracą na taras.

Obecnie w naszym ogrodzie trwa przebudowa terenu… Dlatego nie chcąc oglądać błotnistych masywów w tym sezonie pewnie zostaniemy w układzie 3 osobnych kanap.

Poduchy na palety uszyliśmy we własnym zakresie. Choć słyszałam, że sieciówki typu Leroy Merlin mają w ofercie takie poduchy.

Ale czy postawienie mebli na tarasie sprawi, że będzie on zachęcać do spędzania na nim czasu? Niestety nie.

A zatem, o co warto zadbać?

OŚWIETLENIE

Nastrojowe oświetlenie tarasu to zdecydowanie must have. Idealnie sprawdzają się tu różnego rodzaje girlandy. W ubiegłym roku postawiłam na dwie girlandy z lampkami, które znalazłam w IKEA. Niby byłam zadowolona ale w sezonie zimowym zdemontowaliśmy to oświetlenie i zawiesiliśmy je u dziewczynek za łóżkami. To było dobre posunięcie pod dwoma względami: po pierwsze dziewczyny zyskały piękne oświetlenie, a po drugie zauważyłam, że poprzednie żarówki są zbyt małe.

Na AliExpress znaleźliśmy girlandy idealne. Zobaczcie jakie mają ogromne żarówki!

Dają bardzo dużo światła! Jestem z nich bardzo zadowolona.

FIRANY

Wbrew pozorom firany na tarasie nie są wiecznie brudne! Firany, które kupiłam są z Pepco! Szukałam tkaniny, która będzie gładka i najmniej narażona na zaczepianie się o chropowaty tynk. Płaciłam chyba 20zł za dwupak! Wciąż nie mogę wyjść z podziwu.

Moje firany są zamontowane od wewnętrznej strony tarasu. Jestem bardzo zadowolona z montażu na jaki się zdecydowaliśmy. Zamówiliśmy jeden z najtańszych karniszy z Ikea .

Zamówiliśmy też dodatkowe wsporniki, które zamontowaliśmy też na ścianach.

TEKSTYLIA

Poduszki dekoracyjne, koce! Koniecznie! Ja mimo, że na tarasie jest -UWAGA – wykładzina dywanowa… Położyłam na tarasie okrągły dywanik, który zamówiłam w Home And You rok temu. Dywanik ten leżał w różnych miejscach w naszym domu. Ale koniec końców wylądował na tarasie. Tym zabiegiem mój taras zyskał więcej BOHO klimatu.

DEKORACJA ŚCIAN

Wróćcie na chwilę do zdjęcia wyżej, na którym pokazywałam Wam jak meble wyglądają ułożone w narożnik. Wówczas ściana była sauté – bez dekoracji. Ciągle mi tu czegoś brakowało. Myślałam o makramie, ale szczerze – ja zawsze muszę próbować inaczej… Dlatego kupiłam obręcze metalowe do łapaczy snów oraz sztuczne gałązki i kwiaty, które drucikiem florystycznym przymocowałam do obręczy. Ponad to, ścianę wzbogaciłam o ażurowe dekoracje, które są tak naprawdę podkładkami pod talerze z Pepco.

DEKORACJE – IM BLIŻEJ NATURY, TYM LEPIEJ

Moje dekoracje to głównie świece i muszle, które przywozimy co roku z wakacji.

ROŚLINY

Zdecydowanie nie wyobrażam sobie tarasu bez roślin. Zwykle na tarasie mam surfinie lub pelargonie. W tym roku postawiłam na margaretki. To był super wybór. Mają taki delikatny ziołowy zapaszek. Gdzieś czytałam, że ten zapach odpędza komary. Oby!

Na tarasie stanęła również Palma Areca, którą dotąd miałam w salonie pod schodami. Dodała tu bardzo przyjemnego, wakacyjnego klimatu.

ZADANIE DOMOWE

Stwórz przyjemne miejsce na tarasie zgodnie z moimi wskazówkami. Takie miejsce, które utuli Ciebie i Twoich bliskich po pracowitym dniu!

ściskam, Domi

You Might Also Like