Sekret zachwycających filmowych wnętrz – Tajniki stylu nowojorskiego na przykładzie filmu Sex w Wielkim Mieście część 2

Witajcie Kochani!

Dziś zapraszam Was do mieszkania z mojego ukochanego filmu Sex w Wielkim Mieście cz. 2. Być może widzieliście już wiele artykułów na ten temat. Nie ma się co dziwić, że wielu z nas zachwyca się tym apartamentem i czerpie z niego inspirację.

Lydia March, dekorator w tym filmie, zdradziła, że inspiracją dla urządzania tego apartamentu były stare, czarno-białe filmy. Jednak przede wszystkim chciała, by to wnętrze było bardzo w duchu Nowego Yorku. Uważam, że oprócz oddania nowojorskiego klimatu idealnie odzwierciedliła charaktery dwojga głównych bohaterów!

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zwolennikiem wnętrz spersonalizowanych. Są ciepłe i żywe. Zresztą moi Klienci zdążyli się o tym przekonać – nad projektem pracujemy wspólnie; musimy się dobrze poznać (tak, online to również jest możliwe). Dzięki temu wnętrza nie są katalogowe, zimne ale spersonalizowane.

Ponieważ styl skandynawski pomału kończy swoje dni chwały i pomału zaczynamy szukać konkretów. Zachęcam Was do pochylenia się nad stylem nowojorskim. Przyjrzyjmy się dziełu Lydii March, która ze stylu nowojorskiego wyciągnęła esencję.

W mieszkaniu Carrie i Bigga nie mam ulubionego miejsca. Jednak mam wrażenie, że salon jest najbardziej rozpoznawalnym wnętrzem tego filmu.

Tu uwagę przyciąga obraz – jego fantastyczna kolorystyka rewelacyjne dopełnia całość współgrając z granatową kanapą oraz oliwkową ścianą. Jednak kompozycja nie byłaby pełna bez lamp. To kwintesencja stylu nowojorskiego – dwie lampy podłogowe podkreślają symetrię.

Kolejne wspaniałe wnętrze. Fantastyczne lustro na bardzo odważnej tapecie i oczywiście dwie lampy po bokach (kocham symetrię!).

 

Sypialnia to głównie kompozycja wzorów, tkanin i spokojnych kolorów. Całość natomiast porządkuje symetria, którą nadają dwa okna oraz oczywiście… lampy.

 

Jadalnia to kolejny dowód na to, że symetria to zawsze dobry pomysł.

Tu wykorzystano bardzo charakterne oświetlenie sufitowe. Dodatkowo podświetlono półki w regałach po obu stronach wejścia.

Kolorowe szkło na regałach to fantastyczna forma ożywienia kompozycji. Przenikające przez szklane wazony światło dodaje wnętrzu życia.

Przykładowe modele, które znalazłam znajdziecie u naszego partnera LionsHome w zakładce oświetlenie a po kolorowe szkło zapraszam Was tutaj.

 

Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować. Być może część z Was odkryła w tekście coś nowego?

Dajcie znać co sądzicie o tym apartamencie. Podoba Wam się? Kciuki w górę! Zobaczymy ile tu mamy fanów tego stylu oraz filmu 🙂

 

Dominika

You Might Also Like