Sposób na spersonalizowane, przytulne wnętrze – scrabble na ścianę

Witajcie!

Jak to zrobić, aby dom nie wyglądał jak wystawa w sklepie z dekoracjami a jednocześnie był przytulny i na „dzień dobry” pokazywał, kto tu mieszka? Dziś podzielę się z Wami moim pomysłem na dodanie wnętrzom charakteru. 

Notorycznie przeglądam zdjęcia aranżacji – zarówno innych projektantów jak i osób nie mających do czynienia z aranżacją wnętrz zawodowo. Niestety nasuwa mi się przykry wniosek – bardzo często, w wielu aranżacjach brakuje charakteru. U projektantów niestety widzę monotematyczność i zimne katalogowe projekty. U osób, które samodzielnie urządzają własne kąty niestety zauważam tendencję do przeładowywania domu drobiazgami. Z czasem te domy drobiazgowiczów zaczynają przypominać wystawę sklepową – choć faktycznie ilość dodatków wpływa na odczucia przytulności, to niestety ich nadmiar sprawia wrażenie, że tu nikt nie mieszka, to tylko wystawa.

Osobiście stawiam na to, aby dekoracje były zawsze na temat związany z właścicielami domu lub, aby chociaż pełniły jakąś funkcję.

Stawiam na świeczki, świeczniki, lampiony, które wiadomo pięknie wyglądają i mają swoją bardzo ważną (jak dla mnie)  funkcję.

Uwielbiam tekstylia, ale te muszą być najlepsze jakościowo. Nie kupuję w sieciówkach poszewek na poduszki, niestety ich jakość mnie rozczarowuje. Nie znoszę też, gdy wkłady do poduszek po czasie przypominają naleśniki 😉 Ale odkąd mam swoją markę – o jakość moich poszewek i wkładów nie muszę się martwić.

Nie stawiam na półkach figurek… modnych ananasków, flamingów i znaku & – wolę coś, co ma z nami cokolwiek wspólnego. Dlatego, gdzie wzrokiem nie sięgnąć – są u nas zdjęcia; nasze ciepłe wspomnienia.

Co do plakatów – bardzo je lubię. Po nich widać co nam w duszy gra 🙂  Zresztą mam do nich słabość o czym się niebawem przekonacie 🙂 Ale nie tylko zdjęcia i plakaty toleruję w naszym domu. Jakiś czas temu, gdy nasze córeczki były na „nocowaniu” u cioci wpadłam na pomysł zrobienia drewnianych scrabbli na ścianę, z których ułożyliśmy krzyżówkę naszych imion. A efekty poniżej:

W przypadku prototypu, który zdobi naszą ścianę przy schodach, użyliśmy drewna sosnowego, które ma dosyć ciemną, pomarańczową barwę. W naszym przypadku to zupełnie nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie! Świetnie komponuje się z dębowymi schodami, które po czasie ściemniały.

poszewki DOMI-DECOR kolekcja AKWAMARYN

Ze względu na aktualne trendy (jasne drewno w meblarstwie, jasne podłogi itp) kosteczki scrabbli do sklepu DOMI-DECOR wykonaliśmy już z jaśniejszych odmian drzew iglastych.

Scrabble na ścianę w formie krzyżówki z imion domowników to nieszablonowe rozwiązanie, które podkreśla kto tu mieszka i ukazuje jak ważne są dla domowników relacje rodzinne.

Oprócz układania krzyżówki z imion – warto zastanowić się nad mieszanką pasji i wartości, którymi się kierujemy na co dzień.

 

To nie tylko dekoracja do pokoju dziennego. Scrabble na ścianę świetnie również sprawdzą się w pokojach dziecięcych i nastolatków.

 

 

 

Dajcie znać co sądzicie o moim pomyśle. Zostawcie kciuka i komentarz – będę wdzięczna 🙂 a zainteresowanych scrabblami zapraszam tutaj

 

Dominika

You Might Also Like