Mała łazienka – jakie płytki wybrać do łazienki?

Witajcie Kochani!

Mamy wiosnę w pełni. Tym samym rozpoczął się sezon remontowo – budowlany. Z mojego doświadczenia wynika, że najbardziej problematycznym wnętrzem do urządzenia jest łazienka. Dlatego dziś postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma koncepcjami pewnej nie dużej łazienki. Jestem bardzo ciekawa, która wersja przypadnie Wam bardziej do gustu.

W temacie artykułu pada pytanie -? Prawdę mówiąc nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Wszyscy jesteśmy inni. W przypadku projektowania wnętrz nie ma czegoś takiego jak „jedyne słuszne rozwiązanie”. Ile osób tyle opinii. Pamiętajmy, że głównym kryterium powinien być Wasz temperament – nie moda. Jedni z nas świetnie czują się w otoczeniu soczystych kolorów; drudzy natomiast wolą ich unikać.  Rola projektanta nie powinna ograniczać się do zastosowania najmodniejszych w danym sezonie rozwiązań. Nie każdy musi mieć w łazience heksagonalne płytki czy połączenie drewna z betonem.

Są jednak triki, które zawsze się sprawdzają. Przykładowo uważam, że w małych łazienkach warto postawić na wielkoformatowe lustra. Z chęcią stosuję tu również jasną bazę kolorystyczną, która gwarantuje poczucie świeżości.

Poniżej przedstawiam 4 opcje dla jednej łazienki. Która z nich, mogłaby być Wasza?

 

Wersja 1. 

Dekor występuje na całej zabudowie wc oraz w półce na kosmetyki. Szyku dodaje tu piękna szklana mozaika w bardzo rześkim kolorze, która pod lustrem dodatkowo została podświetlona taśmą LED. Dla ocieplenia chłodne barwy zestawiłam z drewnianą szafką pod umywalką.

 

Wersja 2.

Tu nie wiele się zmieniło w porównaniu z wersją 1. Drewniana szafka została zamieniona na czarną (w ramach nawiązania do dekoru). Dodatkowo, zdecydowałam się ulokować pasmo mozaiki na szerokość zabudowy wc.

Uwaga! Pamiętajmy o odbiciu w lustrze. Jeżeli w tym miejscu, zamiast mozaiki użyjemy dekoru – będzie go 2x więcej… ponieważ jest on dość konkretny – nie polecam takiego rozwiązania.

Wersja 3.

Tak, wiem. Dla niektórych może to być masło-maślane. Wiele się nie zmienia; a jednak….. Dekor został ulokowany pod lustrem (wcześniej tu była mozaika), a zabudowa wc obłożona została czarnymi płytkami.

Wersja 4.

Tak, tu zmienia się najwięcej. To opcja dla miłośników czarno-białych wnętrz.

Jestem bardzo ciekawa, która wersja przypadła Wam do gustu. Dajcie proszę znać w komentarzach.

Dominika

You Might Also Like