Salon i kuchnia – kobieco i nowocześnie.

Witajcie!

Salon – miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. To tu toczy się życie rodzinne – tu podejmujemy gości, tu wypoczywamy, wygrzewamy się przy kominku, lub po prostu oglądamy filmy. Salon to miejsce, które powinno sprzyjać wypoczynkowi a jednocześnie być bardzo reprezentatywne i funkcjonalne. Dziś mam dla Was salon w kobiecym wydaniu.

Projektowałam w zasadzie od podstaw. Jedyną rzeczą, jaka została zamówiona zanim pojawiłam się na budowie była obudowa kominka. Bardzo charakterna i ograniczająca mnie w moich działaniach. Wytyczne były takie, aby salon był jasny, pastelowy, ciepły… Jednak kominek sam w sobie był całkowitym przeciwieństwem tych trzech przymiotników. Czarny kamień na jego zabudowie i jego fikuśny układ sprawił, że w całym projekcie musiałam poruszać bardzo ostrożnie aby nie przesadzić – tu bardzo łatwo przekroczyć granicę między dobrym smakiem a kiczem.

 

 

Postanowiłam wadę zamienić w zaletę. Wykorzystałam czerń z kominka i zastosowałam ją również na podłodze w korytarzu i kuchni. Wybrałam płytki oktagonalne z czarnymi kostkami i listwami dookoła tworząc elegancki, ceramiczny dywan. Jest to bardzo klasyczny, piękny wzór dodający elegancji. Czerń pojawiła się również na lampach, dekoracjach, grafikach na komodzie oraz na donicy.

 

 

 

Kuchnia od początku z założenia miała być biała z drewnianym blatem. Takie połączenie na pierwszy rzut przywodzi myśl  styl skandynawski.

A przecież ten kierunek całkowicie gryzie się z kominkiem!

Dlatego zdecydowałam się zastosować białe, lakierowane fronty na wysoki połysk, biały lacobel, czarny zlewozmywak oraz płytę indukcyjną. To w połączeniu z bardzo elegancką podłogą zagrało idealnie.

Kropla różu w postaci poszewek dekoracyjnych (od DOMI-DECOR       klik ) dodaje tu słodyczy i przytulności.

Cały dom ( po za pokojem dorosłego już syna właścicieli ) będzie bardzo kobiecy. Ale to pokaże Wam innym razem 🙂

Jestem bardzo zadowolona z tego projektu. Jest całkowicie nieszablonowy i niekatalogowy! O to mi właśnie chodzi. Aby było inaczej, aby było pięknie, aby Klient się czuł wspaniale w swoim Domu przez wielkie D!

Dominika

You Might Also Like